Wybieramy dobre zabiegi na cellulit

Szacuje się, że z problemem cellulitu boryka się co najmniej 85% kobiet na świecie. Z tego powodu coraz większa liczba gabinetów kosmetycznych decyduje się na wprowadzenie do własnej oferty zabiegów, które mogłyby być skuteczne w tym zakresie. Warto więc dowiedzieć się, które są szczególnie korzystnym wyborem, na który najlepiej się zdecydować, jeżeli zależy nam na widocznych efektach zabiegów w możliwie krótkim okresie czasu.

Stosujemy zabiegi na cellulit

zabiegi antycellulitoweJednym z najbardziej popularnych zabiegów wspomagających walkę z uciążliwym cellulitem jest endermologia, czyli masaż mechaniczny. Zabieg ten polega na rolowaniu skóry do wewnątrz oraz na zewnątrz przy pomocy specjalnych rolek, gdzie jedna z nich zasysa, a druga zwija fałd skóry, natomiast druga rozwija. Efektem masażu jest rozbicie nienaturalnie zrośniętych komórek tłuszczowych. Warto wybierać najbardziej skuteczne zabiegi antycellulitowe. Kolejnym ich rodzajem jest masaż limfatyczny, który radzi sobie zarówno z cellulitem, ale jednocześnie zmniejsza obrzęki oraz powoduje ujędrnienie skóry. Możliwe jest wykonanie go ręcznie albo przy pomocy specjalnego urządzenia. To właśnie ten drugi rodzaj jest zalecany w przypadku kuracji antycellulitowej. Kolejnym popularnym zabiegiem sprawdzającym się w przypadku cellulitu, jest mezoterapia bezigłowa, która wykorzystuje zjawisko elektroporacji. W takim wypadku fale elektromagnetyczne w formie impulsów docierają do głębi skóry, gdzie powodują powstawanie mikrokanałów. To przez nie mogą przenikać aplikowane substancje.

W wielu gabinetach kosmetycznych cellulit jest również zwalczany przy pomocy ultradźwięków. Jest to zabieg uważany za bardziej efektywny niż masaże. Fale dźwiękowe działają w tym przypadku dwojako. Pierwsze działanie to zwiększanie przepływu krwi, które umożliwi łatwiejsze pozbycie się z organizmu zbędnych toksyn. Kolejne działanie to rozszerzanie gruczołów potowych, co w korzystny sposób wpływa na wchłanianie aplikowanych substancji.