Przepracowanie przeszłości z psychologiem

Wiele przykrych doświadczeń z przeszłości może rzutować na naszą teraźniejszość choć nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. W pewnych momentach naszego życia przestajemy sobie radzić w różnych sytuacjach, a powód najczęściej zrzucamy na nasz charakter podkopując tym samym pewność siebie. Przestajemy siebie lubić i zaczynamy winić za wszystkie niepowodzenia.

Co daje nam wizyta u psychologa?

znany dobry psycholog w poznaniuCodziennie przed wyjściem do pracy czujemy nieuzasadniony lęk. Nasze serce zaczyna mocniej bić, przed oczami robi się na chwilę ciemno, zaczynamy się bać choć tak naprawdę nie wiemy czego, a gdy podchodzi do nas przełożony spodziewamy się najgorszego, jak na przykład to, że usłyszymy niezadowolenie naszego szefa lub nawet zostaniemy zwolnieni. Tym myślom towarzyszy najczęściej ogromny lęk, który zresztą pojawia się także w sytuacjach, gdy mamy porozmawiać z kimś, kogo dobrze nie znamy. Nie mamy pojęcia dlaczego tak działamy i skąd to zachowanie. Najczęściej zrzucamy to po prostu na słaby charakter winiąc się za to, jacy jesteśmy. Tymczasem może to być oznaka przykrych zdarzeń z przeszłości. Rozprawić się z podobnym problemem pomoże znam znany dobry psycholog w Poznaniu którego bez problemu znajdziemy w internecie. Obecnie wielu specjalistów prowadzi także spotkania online, więc osoby mierzące się z takim lękiem będą z pewnością czuły się bardziej komfortowo wiedząc, że nie będą musiały wychodzić z domu w celu odbycia wizyty. 

Lęk społeczny, czy nawet fobia najczęściej spowodowane są złymi doświadczeniami z koleżankami i kolegami z okresu szkolnego lub też zbyt surowym podejściem rodziców do dziecka. Choć te zdarzenia są daleko za nami, wciąż oddziałują na naszą codzienność utrudniając nam normalne funkcjonowanie. Decydując się na wizytę u psychologa robimy wielki krok w stronę tego, aby poradzić sobie z przeszłymi zdarzeniami.