Najważniejsze funkcje automatyki do bram

Obszar przed domem jest równie ważny co sam dom i jego wystrój. Odpowiednie zaprojektowanie tej przestrzeni umożliwiają niezbędne rozwiązania, takie jak ogrodzenia. Aby jednak ogrodzenie było funkcjonalne warto jest zadbać o jeden istotny element – automatykę do bram.

Liczne funkcje automatu do bramy

automat do bramyDobry automat do bramy można poznać po kilku charakterystycznych cechach. Najważniejszą z nich jest liczba funkcji. Aby móc nazwać automatykę funkcjonalną oraz komfortową powinna ona zawierać podstawową funkcję automatycznego zamykania bramy po ustalonym czasie. Jest to wygodny sposób dla osób, które często zapominają o wykonywaniu małych, z pozoru nie tak istotnych, czynności. Przy okazji tej funkcji dobrym produktem jest automatyka, która dodatkowo uruchamiana jest z modułu GSM, przycisku oraz klawiatury. Oprócz swobody korzystania daje to także wysoki poziom bezpieczeństwa. Warto jest zwrócić uwagę na funkcję miękkiego startu oraz wyhamowania. Dzięki tej opcji możliwe jest zwolnienie przy otwieraniu oraz zamykaniu bramy, co pozwala przede wszystkim na płynny start i zatrzymanie. Jest to funkcja, która zapewnia długą trwałość bram i wydłuża lata jej najlepszego działania. Dla osób bardziej zainteresowanych dodatkowymi opcjami, niewystępującymi w każdej tradycyjnej bramie zalecane jest zwrócenie uwagi na funkcje wyprzedzania pierwszego skrzydła, elektrozamka, furtki czy też akumulatora zasilającego. Mogą mieć one mniejsze lub większe znaczenie dla danego gospodarstwa domowego.

Wszystkie z wymienionych funkcji wpływają na żywotność bram oraz bezpieczeństwo użytkownika podczas korzystania ze sprzętu. Dobrze jest zatem zwrócić uwagę na to czy dany produkt posiada wspomniane opcje i nada się jako rozwiązanie do naszego ogrodzenia.