Fachowa instalacja systemu monitorowania

Dla wielu posiadaczy systemu monitorowania wizyjnego, montaż takiego systemu kojarzył się przede wszystkim z zamocowaniem urządzeń obserwacyjnych w miejscu i podłączeniem ich do komputera. Wielkim zaskoczeniem był więc fakt, iż przed montażem należało wykonać dokładny plan monitorowania i rozmieszczenia urządzeń, a po zakończeniu podłączania potrzebna była konfiguracja sprzętu.

Najdokładniejszy montaż systemu monitorowania wizyjnego

montaż monitoringuNa naszym obiekcie nie chcieliśmy owego błędu powielać, gdyż stary system monitorowania, założony przez poprzednich właścicieli, działał bardzo niedokładnie, a jego największą zaletą była jego obecność. Montaż monitoringu na obiekcie miał być więc wykonany przez najbardziej fachową firmę w naszej okolicy, znaną przede wszystkim z dokładności i profesjonalnego wykonywania wszystkich zadań. Oczywiście, zdecydowaliśmy się pozostawić wszystkie czynności związane z planowaniem rozmieszczenia kamer instalatorom, a osobiście dawać jedynie wskazówki i wymagania odnośnie miejsca w którym mają być ulokowane. Ogromnie ułatwiło to i przyśpieszyło stworzenie planu monitorowania, oraz pozwoliło załodze na dokładne wyznaczenie wszystkich miejsc w których urządzenia miały być zamontowane w rekordowym czasie. Podobnie sprawa miała się z ustawianiem samego systemu monitorowania, jego funkcji i trybów pracy.

Zamiast nalegać na wybrany przez nas tryb działania, poleciliśmy instalatorom skonfigurowanie sprzętu w sposób najbardziej optymalny, oraz sprawdzenie całości instalacji pod kątem niekompatybilności czy problemów jakościowych z urządzeniami. Dopiero w momencie w którym otrzymaliśmy zapewnienie iż po testach cały system działa całkowicie sprawnie i bez najmniejszych problemów mogliśmy monitoring odebrać i obsadzić operatorami.