Duży agregat przemysłowy

Energia elektryczna była nam potrzebna na każdym stanowisku pracy, gdyż rzadko udawało się przeprowadzić większość prac bez sprzętu elektrycznego. Jednak nie w każdym miejscu mieliśmy możliwość podłączenia narzędzi do prądu, dlatego też w końcu postaraliśmy się o własne źródło zasilania.

Przemysłowy generator prądu

agregat prądotwórczy cenyDo zasilania stanowisk pracy wybraliśmy duży przemysłowy generator, jaki zwykle spełnia funkcję zasilania awaryjnego w przypadku utraty prądu na obiektach użytkowych. Taki agregat nie tylko generuje ogromne ilości energii, ale również może być używany do zasilania każdego rodzaju urządzeń, potrzebujących zarówno prądu stałego jak i zmiennego. Za taki agregat prądotwórczy ceny nie były szczególnie wygórowane. Owszem, był on droższy niż małe, domowe agregaty, aczkolwiek jego wydajność była wielokrotnie wyższa, podobnie jak ekonomia spalania i przydatność. Co najciekawsze, owy agregat mógł być ustawiony w taki sposób, by konwertować prąd na bieżąco, i zasilać jednocześnie urządzenia potrzebujące prądu stałego i zmiennego jednocześnie. Nie jest to zbyt często spotykana funkcja, i należy do zdecydowanie przydatnych. Sam agregat jest dość masywny, i na co dzień zamontowany jest na dwuosiowej przyczepie, podłączonej do samochodu transportowego załogi. Może być jednak wykorzystywany na zewnątrz, gdyż jego obudowa jest doszczelniona i zabezpieczona przed możliwością zalania czy zakurzenia. Jest więc idealny do zasilania stanowiska pracy.

Bardzo przydatna jest również możliwość uzupełniania dwustopniowego zbiornika paliwa w trakcie pracy urządzenia, bardzo rzadko widywana w małych, przenośnych generatorach. Nie ma problemu z dolewaniem paliwa w dowolnym momencie, a tym samym nie trzeba wyłączać urządzeń, by uzupełnić zbiornik.