Co muszą posiadać klatki na przepiórki?

Jaja przepiórcze są produktem o wielu właściwościach prozdrowotnych, które pozytywnie wpływają układ krążenia oraz system nerwowy. Te niewielkie źródła witamin zamknięte w nakrapianych skorupkach nie są tak popularne jak wszechobecne jaja kurze. Hodowcy tych ptaków wkładają dużo pracy w produkcję jak najwyższej jakości jaj, dzięki zastosowaniu klatek na przepiórki, paśników oraz poideł.

Charakterystyka klatek na przepiórki

klatka na przepiórkiHodowla przepiórek powinna brać pod uwagę nie tylko utrzymywanie niosek przeznaczonych do znoszenia jaj, ale również odchów. Dobra klatka na przepiórki, to produkt uniwersalny, który może być zastosowany na każdym etapie hodowli. Są to tradycyjne metalowe klatki, które można układać w segmenty w pionie i w poziomie za pomocą specjalnych łączników. Przeznaczone są do małych, przydomowych hodowli, gdzie można zamontować zwierzętom systemy pojenia i karmienia. W razie odchowu małych przepiórek warto jest zabezpieczyć ściany klatki siatką o drobniejszych oczkach, co nie dopuści do utknięcia ptaków między pręcikami. Klatki są wykonane z elementów ocynkowanych, odpornych na korozję, dzięki czemu można z nich korzystać przez długi czas. Wartym uwagi jest system zbierania jej, które po zniesieniu turlają się do zewnętrznego podajnika, z którego mogą zostać zebrane. 

Metalowe klatki na przepiórki przeznaczone są zarówno do odchowu, a także dla niosek czy tuczników. Ptaki mogą być w łatwy sposób nakarmione i napojone, a obecność kraty rusztowej pozwala na szybkie wyczyszczenie podłoża. Wygodny system łączenia klatek pozwala na zaoszczędzenie miejsca, kiedy wzrośnie ilość zwierząt. Domowe hodowle przepiórek skupione na produkcji jaj lub mięsa powinny zaopatrzyć się w wysokiej jakości klatki, które pozwolą na spokojny chów.